Příjem nových zakázek do odvolání pozastaven

logo.png

Orientační ceník

Pokládáme za zcela pochopitelné, že naše zákazníky nezajímá pouze kvalita provedené práce, ale (často zejména) i cena. Přesto je někdy velmi obtížné dopředu cenu stanovit, obzvlášť vypadá-li zákazníkův dotaz nějak takto:
Dobrý den,    mám doma sedací soupravu a naše kočka ji dosti poničila, zajímalo by mne, kolik by stála oprava.  Děkuji Heidemeierová.

Na takový dotaz skutečně, ani při nejlepší vůli, odpovědět nedokážeme. K odhadu ceny je nutné znát alespoň několik základních údajů:
- zda se oprava týká pouze potahoviny (látka, koženka)
- jak velký kus je potřeba opravit (je potah nějak dělený - např. stačí vyměnit pouze část polštáře..,nebo je potřeba kompletní výměna potahu)
- jaký je charakter poškození (potahovina je uvolněná ve švu, nebo je potrhána mimo šev, zasahuje poškození až do výplně - rouna, molitanu)
- zákazník má k dispozici příslušné množství potahoviny, nebo bude možné potahovinu odebrat (např. ze zadní části pohovky), nebo se bude kupovat nová..
- obtížnost přístupu k poškozenému místu (je možná demontáž sedáku, n. polštáře, n. područky - nebo je nutné manipulovat s celým kusem nábytku)

Zkrátka - čím více informací, tím přesnější odhad ceny.

Pokud se nejedná o opravu, ale kompletní přečalounění nábytku je odhad ceny rovněž podmíněn celou řadou informací. Celková cena se skládá z ceny materiálu a provedení čalounické práce.
Průměrná spotřeba potahoviny činí u:
křeslo "Halabala"...............................2,5 běžného metru (šíře 140)
křeslo "ušák".....................................5 běžných metrů
pohovka třímístná.............................13 běžných metrů
lůžko jednomístné............................2,5 běžného metru
dveře jednokřídlé (jedna strana)......2 běžné metry

Čili na otázku:

Dobrý den, prosím vás, kolik by stálo přečalounění ušáku po babičce. Děkuji....

Odpovíme nějak takto:
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Cena přečalounění "ušáku"  se odvíjí zejména od materiálu, který chcete použít. Dražší varianta určitě bude kompletní odčalounění starého materiálu - tzv. "na kostru" a nové čalounění tradičními postupy - popruhy, pružiny, vázání pružin, podšev, žíně, africká tráva, pikýr, rouno, tkanina. Levněji vyjde totéž, bude-li místo pružinového jádra použita molitanová výplň a nejlevnější je pak pouhé potažení - ovšem to vyžaduje nepoškozenou a kvalitní výplň. Nemalé procento z ceny pak tvoří vlastní potahovina. Nabízíme celou škálu potahových látek v cenách od 200 do 600 Kč za běžný metr. Objednáváme i dražší látky z Velké Británie, tam pak cenu tvoří 950,- Kč běžný metr látky + 450,- Kč balné a poštovné,
ovšem kvalita stojí za to. V podobných cenových relacích (od 200,- Kč) se pak pohybuje potahová koženka. I tu si u nás můžete vybrat z velmi široké nabídky. Nejdražší bude potažení kůží (hovězinou), kde cena začíná na 1000,- Kč za metr čtvereční. Jak vidíte, stanovit cenu dopředu, aniž bychom viděli Váš nábytek a znali Vaše požadavky je téměř nemožné. Pouze pro orientaci můžeme uvést, že cena za přečalounění ušáku se pohybuje od 6000,- až 10 000,- Kč. Ve speciálních případech (složité potažení - např. chesterfield v kůži) vyjde i dráž.  
Někdy je sice k požadavku, zaslanému např. e-mailem, přiložena fotografie, ze které lze skutečně rozeznat rozsah poškození potahoviny, ale míra poškození výplně (molitany, pružiny, pružinová pole atd.) je víceméně neodhadnutelná. V takových případech lze cenu přečalounění skutečně stanovit pouze velmi zhruba a velmi orientačně. Nicméně, abychom Vám umožnili alespoň hrubý odhad ceny, vytvořili jsme tento ORIENTAČNÍ CENÍK .

KOMPLETNÍ PŘEČALOUNĚNÍ

Ceny za práci. Bez materiálu a bez potahoviny (potahová látka, koženka, kůže) - jedná se o ceny maximální, u méně komplikované rekonstrukce mohou být i nižší. Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Ušák - klubovka potažení bez rekonstrukce výplně..............5000,- Kč
Ušák - klubovka včetně rekonstrukce výplně - molitan.........7000,- Kč
Ušák - klubovka včetně rekonstrukce výplně pružinová vazba........... 9000,- Kč
Pohovka - molitan.........10000,- Kč
Pohovka - rekonstrukce pružinové vazby.......16000,- Kč
Křeslo - sedák, opěrák (např. typ "Halabala" potažení - bez rekonstrukce výplně)....... 3000,- Kč
Křeslo - sedák, opěrák (např. typ "Halabala" potažení s rekonstrukcí molitan).............  4000,- Kč
Křeslo - sedák, opěrák (např. typ "Halabala" potažení s rekonstrukcí pružiny, vázání)...6000,- Kč
Sedací souprava 3+2+1 (potažení - bez rekonstrukce výplně) ......12 - 17 000,- Kč
Kuchyňská rohová lavice..................4000,- Kč
Válendové víko........................2000,- Kč
Válendový korpus.................... 1000,- Kč
židle - sedák.......... 150,- Kč
židle - opěrák dle náročnosti (např. oboustranný s výplní).....150 - 300,- Kč
starožitná židle s vazbou.............2000,- Kč
starožitná židle s molitanem.....1500- Kč
dveře....(podle náročnosti, hřebíčkování atd)..........2000 - 3000,- Kč
V ceně je kalkulována demontáž původního čalounění. Potažení silně poškozeného čalounění bez rekonstrukce (například rozpadající a drolící se molitanová výplň) a potažení novou tkaninou bez odstranění původní znečištěné a poškozené látky neprovádíme.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one